VS-GT100DA120UF
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
VS-GT100DA120UF
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 187 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : HEXFRED®
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 2.55V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SOT-227
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 100 µA
IGBT Type : Trench
Power - Max : 890 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 6.15 nF @ 25 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : GT100
Description : IGBT MOD 1200V 187A 890W SOT227
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : VS-GT100DA120UF
Contact Now
IGBT Module Trench Single 1200 V 187 A 890 W Chassis Mount SOT-227